Açık Ameliyatlar

Açık ameliyatlar, cerrahinin başladığı yıllardan beri hemen her türlü hastalıkta tercih edilebilen bir ameliyat şeklidir.

Bu tür ameliyatlarda değişik cilt kesileri kullanılarak karın içerisine girilmekte ve gereken cerrahi müdahale yapılmaktadır.

Ancak günümüzde çok farklı nedenlerle yerini kapalı ameliyata(laparoskopi) bırakmaktadır. Bu değişimin çok önemli gerekçeleri vardır.

Ameliyat gerektiren tüm kadın hastalıkları, açık ameliyat ile yapılabilir. Ancak yukarıda da değinildiği gibi günümüzde terk edilmeye başlanmıştır.

Size tavsiyem; Ameliyatınızı açık olacaksanız, doktorunuz ile hangi kesiyi tercih edeceği, bunun neden istediği ve olası riskleri hakkında ayrıntılı bilgi almanız olacaktır. Çünkü her iki kesinin avantajı olduğu kadar dezavantajı da vardır.


İlişkili diğer makaleler

Açık Ameliyatın Dezavantajları

Açık ameliyatlar neden bırakıldı? Açık ameliyatın dezavantajları nelerdir? Neden açık ameliyat olmamalısınız? Tüm bu sorulara cevap bulabilirsiniz…

Açık Ameliyat Yapılan Durumlar

Günümüzde açık ameliyat bırakılmış olsa da bazı vakalarda halen tercih edilebilmektedir. Aşağıda bu durumların bir kısmını bulabileceksiniz.

Ameliyat Kesi Tipleri

Açık ameliyat olacaksanız bu bölümü dikkatli okumanızı öneririm. Çünkü bu bölüm açık ameliyatın kesi tiplerini size göstermek amaçlıdır.

Laparoskopik(KAPALI) Ameliyatlar hakkında bilgi alın...

Günümüzde tüm kadın hastalıkları ameliyatları ARTIK KAPALI AMELİYAT ile yapılmaktadır. Bu nedenle açık ameliyat yerine sizde kapalı ameliyat tercih ediniz…

İstanbul da (anadolu ve avrupa yakası), kadın doğum uzmanı ( jinekolog ) ve riskli gebelik uzmanı ( perinatolog, perinatoloji )  özel hastanede özel muayene yaparak hastalarına hizmet vermektedir.


Kadın hastalıklarında yapılan tüm ameliyatlar (laparoskopi, histeroskopi ve diğerleri … ) gebelik ve riskli gebelik takibi ile özel ağrısız doğum ve sezeryan ( sezaryen ) operasyonunu gerçekleştiren ekip olarak çalışmaktadır.


Kadrosunda doçent profesör ve doçent doktorları barındıran riskli gebelik uzmanı olan ekibimiz ile istanbulda özel sağlık sigortası anlaşması olan hastalara hizmet vermektedir.


Yakınlık nedeni ile istanbulda altunizade, acıbadem, kadıköy, üsküdar, çengelköy, bostancı, ataşehir, çekmeköy, kısıklı, çamlıca ve çevresine hizmet veren başarılı kadromuz ile 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz…


 

Doçent doktor oktay kaymak acıbadem perinatoloji ( riskli gebelik uzmanı)
 • MERHABA…

  Doç. Dr. Oktay KAYMAK tarafından yapılan web sitesine hoş geldiniz...
  Özgeçmiş
 • Çalışma saatleri

  Çalışma saatleri ve verdiği hizmetler hakkında bilgi almak için tıklayınız.
  Randevu
 • Adres ve İletişim

  Acıbadem Altunizade Hastanesine nasıl gelinir? Randevu nasıl alınır?
  Adres