• 25 NIS 16
  • 0
  Bebeğinizin cinsiyetini ne belirler?

  Bebeğinizin cinsiyetini ne belirler?

  Anne (yumurta) ve babanın (sperm) üreme hücreleri karşı karşıya geldiğin cinsiyeti belirleyici olan spermin (yani babanın) içerisinde taşıdığı genetik materyaldir.

  Eğer sperm Y kromozomu taşıyorsa bebeğiniz erkek, eğer sperm X kromozomu taşıyorsa bebeğiniz kız olacaktır.

  Buradan çıkan sonuç bebeğinizin cinsiyetini babanın belirlemesidir.


  Bu bilginin bilinmediği yıllarda bayanlar, erkek bebek doğurmamakla suçlanmış ve hatta üzerlerine kumalar getirilmiştir.

  Bebeğinizin cinsiyetini belirleyebileceğinizi iddia edenler maalesef umut tacirliği yapmaktadır.


  Bebeğinizin cinsiyetinin, yenilen gıdanın tipi, cinsel ilişki sırasındaki pozisyon ve ilişkinin olduğu saat veya mevsimin veya yıldızların durumu gibi şeylerle bilimsel olarak kanıtlanmış hiçbir ilişkisi yoktur.

  Etraftan duyduğunuz veya internetten okuduğunuz güya cinsiyet tayini yapılan yöntem veya taktiklerin hiç birisi bilimsel olarak kanıtlanmamıştır.

  Maalesef bu konuyu taciz eden ve haksız bir şekilde para kazanan, insanların umutlarıyla oynayan insanlar olabilmektedir.

  Erkek bebek diyeti, kız bebek diyeti gibi saçmalıklar ortada gezmektedir.

  Hele birde bu diyete uyan bir anne adayının kazara bebeği erkek olursa bu kesinlikle uyulan diyete bağlanmaktadır.


  İstanbulda (anadolu ve avrupa yakası), kadın doğum uzmanı ( jinekolog ) ve riskli gebelik uzmanlarımız ( perinatolog, perinatoloji )  özel hastanede özel muayene yaparak hastalarına hizmet vermektedir.

  İstanbulda, kadın hastalıklarında yapılan tüm ameliyatlar (laparoskopi, histeroskopi ve diğerleri … ) gebelik ve riskli gebelik takibi ile özel ağrısız doğum ve sezeryan ( sezaryen ) operasyonunu gerçekleştiren ekip olarak çalışmaktadır. Mega kent istanbulda, sağlığınız için, size en uygun sağlık hizmetini, başarılı bir şekilde sunmayı amaç edinen uzman doktorlardan oluşan ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.


  Altunizade acıbadem hastanesi iletişim ve adres


  Kadrosunda profesör ve doçent doktorları barındıran riskli gebelik uzmanı olan ekibimiz ile istanbulda özel sağlık sigortası anlaşması olan hastalara hizmet vermektedir.

  Yakınlık nedeni ile istanbulda altunizade, acıbadem, kadıköy, üsküdar, çengelköy, bostancı, ataşehir, çekmeköy, kısıklı, çamlıca ve çevresine hizmet veren başarılı kadromuz ile 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz…


  OKUNAN DİĞER BAŞLIKLAR


  Doç. Dr. ve Yüksek Riskli Gebelik Uzmanı ( perinatolog) Oktay KAYMAK hakkında bilgi alın…


   İletişim ve Randevu için tıklayınız…


  Site ANA SAYFAYA GİT…

  Yorum Yaz →