Google Arama

Site İstatistikleri

mod_vvisit_counterBugün788
mod_vvisit_counterDün1570
mod_vvisit_counterBu Hafta6800
mod_vvisit_counterSon Hafta72507
mod_vvisit_counterBu Ay107485
mod_vvisit_counterSon Ay186204
mod_vvisit_counterTüm1505297

Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.    Kayıp Parola?

Ameliyatsız myom tedavisi ve UFE
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Alta gitSayfa: 1
BAŞLIK: Ameliyatsız myom tedavisi ve UFE
Ameliyatsız myom tedavisi ve UFE 3 Yıl önce Karma: 0
Merhaba. Ben 50 yaşında evlenmemiş çalışan bir bayanım. Düzenli fakat çok fazla olan regl şikayetleriyle doktoruma gittim. Tetkik sonucunda rahimde 3 büyük ve birhayli küçük olmak üzere miyom tanısı kondu. Doktorumun kanaati tüm rahmi gerekirse yumurtalıklarıda alma yönünde.Henüz menapoza girmediğimden tüm rahmi aldırmak ve erken menapozun getirdiği zorlukları açıkcası göze alamıyorum. Ultrason sonucunda yumurtalıklarımdada hasar yok. Size tanıyı yazarak. Ameliyatsız miyom tedavisi yada rahim içi myom alarak tedavi mümkünmü bide UFE konusunda bilgi almak istiyorum.Sevgilerimle..
Tetkik Adı : PELVİK-K
Tanı: Alt karnın diğer bölgelerine lokalize ağrı-R10.3
Mesane duvarı düzenli ve normal kalınlıktadır. Lümeni içinde taş yada kitle saptanmamıştır. Üreterovezikal bileşkeler doğal görünümündedir.
Uterus antevert, orta hat yerleşimlidir. Boyutları artmış olup korpus uteride intramural yerleşimli 9x6 cm ve 3.5 x 3 cm boyutta iki adet; korpusta subserozal yerleşimli 4.5 cm çapında 1 adet heterojen myom nüvesi izlenmiştir.Bunun dışında myometriumda heterojen myomatö görünüm mevcuttur.
Endometriyal orta eko kalınlığı ve ekojensitesi normal görünümdedir. Kavite içinde az miktarda sıvı mevcuttur. Ovariyal ve adneksiyal alanlarda kitle saptanmamıştır.Dauglasta sıvı izlenmemiştir.
SONUÇ: Uterusta Myomlar
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Üste gitSayfa: 1
Yetkililer: oktay,
Domain